+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Спеціальності

Геодезія

Геодезія - це наука про вимірювання на земній поверхні. Звичайно, сучасна геодезія охоплює величезну кількість найрізноманітніших вимірювань і не обмежується, як раніше будівництвом або землемірством.

Геодезія - це наука, що вивчає можливості проведення вимірювань скрізь: на землі і під землею, на воді і під водою, в атмосфері, космосі, на інших планетах. Геодезист, топограф, картограф - це людина, яка перша приходить у нові незнайомі світи, дикі незвідані місцевості, глибини і простори. Саме геодезист є тим першовідкривачем і першопрохідцем, який відсуває межі незвіданого. Але геодезія, це не тільки вічний поступ уперед. Це й кропітка, повсякденна робота на благо людства.

Вища геодезія - забезпечує данними про Землю всі галузі господарства.

Інженерна геодезія - проводить вимірювання всього, що люди побудували або побудують на Землі.

Топографія - створює детальні зображення місевості: карти, плани, схеми, профілі.

Морська геодезія - обслуговує навігацію, та допомагає видобувати дари морів і океанів.

Космічна геодезія - вивчає рух небесних тіл і штучних об'єктів у космосі, вимірює інші планети, зірки,  галактики.

Землевпорядкування -  фіксує стан земельних ділянок.

Маркшейдерія - проводить вимірювання при гірських роботах на поверхні і під землею.

Військова геодезія і топографія - зебезпечує потреби оброни країни: сухопутні сили, авіацію, флот, розвідку.

Робота геодезиста завжди пов'язана із переходами і переїздами, точними приладами, обчисленнями і кресленнями.

Картографія

Картографія - це найдавніша наука. Відображення місцевості з'явилися заразу, як тільки людина почала малювати. Найперші карти і плани являли собою примітивні замальовки місцевості, та на сучасному рівні розвитку катографія - це наука про карти та інші картографічні зображення: глобуси, атласи, плани, блок-схеми, тривимірні моделі місцевості.

карти

 Саме завдяки картографії   людство може побачити і вивчити землі і об'єкти, які є недоступними, або досить віддаленними. Картографія розробляє нові способи передачі інформації про об'єкти. Сучасним напрямком розвитку картографії є Гео Інформаційні Системи (ГІС), які наповнюються не тільки графічними, але й атрибутивними (текстової, числової) даними про об'єкти. 

Картографія тісно пов'язана з геодезією, яка передає картографії координати точок, та топографією - яка дає можливість відобразити об'єкт дослідження на площині.

Робота картографа - це обчислення і креслення. Вона пов'язана із комп'ютерними розрахунками, відображеннями об'єктів і явищ, дослідженнями зв'язків миж ними. Картограф - це робота, що вимагає зосередження, точності, педантичності і багатої уяви.

 Кадастр

Кадастр - це упорядкована система даних про об'єкти місцевості. В Україні функціонують багато кадастрових систем (дані з Вікіпедії):

Кадастр тісно пов'язаний із картографією. Як правило, кадастрова інформація подається у графічниму вигляді на кадастрових картах. Ведення кадастру - державна справа. Наявність і повнота кадастрових записів про той чи інший об'єкт дає можливість приймати рішення державним службовцям. А для громадян кадастр - це підтвердженняїх майнових прав.

кадастр

Робота кадастровика пов'язана із картами і документами. Головні риси - це точність і своєчасність. Ретельне відношення до фактів, бездоганне знання законодавства, і здатність приймати рішення. 

Останні новини

ФОРМУЄМО SOFT SKILLSЧитати повністю

ФОРМУЄМО SOFT SKILLS

Науково-педагогічні працівники кафедри геодезії, картографії і кадастру взали участь у тренінгу «Ментальне здоров’я – основа сталого та якісного освітнього процесу», організованомву психологічною службою Уманського НУС. Ведучою цього тренінгу була практичний психолог Валентина МАЗУРЕНКО.

Читати повністю

ПЕРСПЕКТИВНА МОЛОДЬ НА ШЛЯХУ ДО ВСТУПУ ДО ЗВОЧитати повністю

ПЕРСПЕКТИВНА МОЛОДЬ НА ШЛЯХУ ДО ВСТУПУ ДО ЗВО

Нещодавно науково-педагогічні працівники кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС здійснили поїздки до його ВСП у Тальному та Тальянках з профорієнтаційною метою. Доценти Ірина УДОВЕНКО та Михайло ШЕМЯКІН відвідали професійно-технічні коледжі та зустрілися з потенційними вступниками-2024. Під час зустрічей профорієнтатори університету поінформували присутніх про умови навчання у ЗВО, переваги обрання саме Уманського НУС

Читати повністю

ПРИБОРКУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ГЕОДЕЗИЧНИХ ПРИЛАДІВ ЮНИМИ ГЕОДЕЗИСТАМИЧитати повністю

ПРИБОРКУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ГЕОДЕЗИЧНИХ ПРИЛАДІВ ЮНИМИ ГЕОДЕЗИСТАМИ

Нещодавно тепла погода створила позитивні умови для проведення практичних занять на відкритому повітрі та більш детального опанування електронних приладів у геодезії для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва. Майбутні геодезисти під керівництвом доцента Ірини УДОВЕНКО приборкували електронні геодезичні прилади

Читати повністю

ГЕНЕРАЛЬНА РЕПЕТИЦІЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВЧитати повністю

ГЕНЕРАЛЬНА РЕПЕТИЦІЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

16 листопада 2023 року на базі кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих учених «Перспективні досягнення молодих науковців у геодезії та землеустрої». Участь у цьому науковому заході взяли здобувачі вищої освіти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» ОР «Магістр» УНУС та низки інших університетів України.

Читати повністю

Всі новини