+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Спеціальності

Геодезія

Геодезія - це наука про вимірювання на земній поверхні. Звичайно, сучасна геодезія охоплює величезну кількість найрізноманітніших вимірювань і не обмежується, як раніше будівництвом або землемірством.

Геодезія - це наука, що вивчає можливості проведення вимірювань скрізь: на землі і під землею, на воді і під водою, в атмосфері, космосі, на інших планетах. Геодезист, топограф, картограф - це людина, яка перша приходить у нові незнайомі світи, дикі незвідані місцевості, глибини і простори. Саме геодезист є тим першовідкривачем і першопрохідцем, який відсуває межі незвіданого. Але геодезія, це не тільки вічний поступ уперед. Це й кропітка, повсякденна робота на благо людства.

Вища геодезія - забезпечує данними про Землю всі галузі господарства.

Інженерна геодезія - проводить вимірювання всього, що люди побудували або побудують на Землі.

Топографія - створює детальні зображення місевості: карти, плани, схеми, профілі.

Морська геодезія - обслуговує навігацію, та допомагає видобувати дари морів і океанів.

Космічна геодезія - вивчає рух небесних тіл і штучних об'єктів у космосі, вимірює інші планети, зірки,  галактики.

Землевпорядкування -  фіксує стан земельних ділянок.

Маркшейдерія - проводить вимірювання при гірських роботах на поверхні і під землею.

Військова геодезія і топографія - зебезпечує потреби оброни країни: сухопутні сили, авіацію, флот, розвідку.

Робота геодезиста завжди пов'язана із переходами і переїздами, точними приладами, обчисленнями і кресленнями.

Картографія

Картографія - це найдавніша наука. Відображення місцевості з'явилися заразу, як тільки людина почала малювати. Найперші карти і плани являли собою примітивні замальовки місцевості, та на сучасному рівні розвитку катографія - це наука про карти та інші картографічні зображення: глобуси, атласи, плани, блок-схеми, тривимірні моделі місцевості.

карти

 Саме завдяки картографії   людство може побачити і вивчити землі і об'єкти, які є недоступними, або досить віддаленними. Картографія розробляє нові способи передачі інформації про об'єкти. Сучасним напрямком розвитку картографії є Гео Інформаційні Системи (ГІС), які наповнюються не тільки графічними, але й атрибутивними (текстової, числової) даними про об'єкти. 

Картографія тісно пов'язана з геодезією, яка передає картографії координати точок, та топографією - яка дає можливість відобразити об'єкт дослідження на площині.

Робота картографа - це обчислення і креслення. Вона пов'язана із комп'ютерними розрахунками, відображеннями об'єктів і явищ, дослідженнями зв'язків миж ними. Картограф - це робота, що вимагає зосередження, точності, педантичності і багатої уяви.

 Кадастр

Кадастр - це упорядкована система даних про об'єкти місцевості. В Україні функціонують багато кадастрових систем (дані з Вікіпедії):

Кадастр тісно пов'язаний із картографією. Як правило, кадастрова інформація подається у графічниму вигляді на кадастрових картах. Ведення кадастру - державна справа. Наявність і повнота кадастрових записів про той чи інший об'єкт дає можливість приймати рішення державним службовцям. А для громадян кадастр - це підтвердженняїх майнових прав.

кадастр

Робота кадастровика пов'язана із картами і документами. Головні риси - це точність і своєчасність. Ретельне відношення до фактів, бездоганне знання законодавства, і здатність приймати рішення. 

Останні новини

САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ЯК ЩЕ ОДИН КРОК НА ШЛЯХУ ДО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇЧитати повністю

САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ЯК ЩЕ ОДИН КРОК НА ШЛЯХУ ДО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Ще одним здобутком може пишатися кафедра геодезії, картографії і кадастру Уманського національного університету садівництва. Нещодавно викладач-стажист цієї ж кафедри В’ячеслав ПИЖ’ЯНОВ отримав сертифікат Національного агентства з питань запобігання корупції, що підтверджує успішне завершення базового онлайн-курсу: «Зрозуміло про конфлікт інтересів».

Читати повністю

НОВІ ЗДОБУТКИ КАФЕДРИ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ І КАДАСТРУЧитати повністю

НОВІ ЗДОБУТКИ КАФЕДРИ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ І КАДАСТРУ

Нині питання підвищення кваліфікації кожного фахівця стало буденним і обов’язковим. Подібне самовдосконалення забезпечує подальший розвиток як особистості, так і загалу в цілому, що є актуальним і сучасним проявом науково-технічного прогресу у сфері науки. Активно в цьому руслі працюють науково-педагогічні працівники кафедри геодезії, картографії і кадастру.

Читати повністю

Участь у Міжнародній науковій конференції «Економічний та соціальний вплив конфліктів на сучасний світ»Читати повністю

Участь у Міжнародній науковій конференції «Економічний та соціальний вплив конфліктів на сучасний світ»

Нещодавно завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС, професор Юрій КИСЕЛЬОВ, спільно з доцентами цієї ж кафедри Петром БОРОВИКОМ і Михайлом ШЕМЯКІНИМ в дистанційному форматі брали участь у Міжнародній науковій конференції «Економічний та соціальний вплив конфліктів на сучасний світ», яка відбулась на базі Академії прикладних наук «Мазовія», м. Седльце, Республіка Польща.

Читати повністю

Всі новини