+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Спеціальності

Геодезія

Геодезія - це наука про вимірювання на земній поверхні. Звичайно, сучасна геодезія охоплює величезну кількість найрізноманітніших вимірювань і не обмежується, як раніше будівництвом або землемірством.

Геодезія - це наука, що вивчає можливості проведення вимірювань скрізь: на землі і під землею, на воді і під водою, в атмосфері, космосі, на інших планетах. Геодезист, топограф, картограф - це людина, яка перша приходить у нові незнайомі світи, дикі незвідані місцевості, глибини і простори. Саме геодезист є тим першовідкривачем і першопрохідцем, який відсуває межі незвіданого. Але геодезія, це не тільки вічний поступ уперед. Це й кропітка, повсякденна робота на благо людства.

Вища геодезія - забезпечує данними про Землю всі галузі господарства.

Інженерна геодезія - проводить вимірювання всього, що люди побудували або побудують на Землі.

Топографія - створює детальні зображення місевості: карти, плани, схеми, профілі.

Морська геодезія - обслуговує навігацію, та допомагає видобувати дари морів і океанів.

Космічна геодезія - вивчає рух небесних тіл і штучних об'єктів у космосі, вимірює інші планети, зірки,  галактики.

Землевпорядкування -  фіксує стан земельних ділянок.

Маркшейдерія - проводить вимірювання при гірських роботах на поверхні і під землею.

Військова геодезія і топографія - зебезпечує потреби оброни країни: сухопутні сили, авіацію, флот, розвідку.

Робота геодезиста завжди пов'язана із переходами і переїздами, точними приладами, обчисленнями і кресленнями.

Картографія

Картографія - це найдавніша наука. Відображення місцевості з'явилися заразу, як тільки людина почала малювати. Найперші карти і плани являли собою примітивні замальовки місцевості, та на сучасному рівні розвитку катографія - це наука про карти та інші картографічні зображення: глобуси, атласи, плани, блок-схеми, тривимірні моделі місцевості.

карти

 Саме завдяки картографії   людство може побачити і вивчити землі і об'єкти, які є недоступними, або досить віддаленними. Картографія розробляє нові способи передачі інформації про об'єкти. Сучасним напрямком розвитку картографії є Гео Інформаційні Системи (ГІС), які наповнюються не тільки графічними, але й атрибутивними (текстової, числової) даними про об'єкти. 

Картографія тісно пов'язана з геодезією, яка передає картографії координати точок, та топографією - яка дає можливість відобразити об'єкт дослідження на площині.

Робота картографа - це обчислення і креслення. Вона пов'язана із комп'ютерними розрахунками, відображеннями об'єктів і явищ, дослідженнями зв'язків миж ними. Картограф - це робота, що вимагає зосередження, точності, педантичності і багатої уяви.

 Кадастр

Кадастр - це упорядкована система даних про об'єкти місцевості. В Україні функціонують багато кадастрових систем (дані з Вікіпедії):

Кадастр тісно пов'язаний із картографією. Як правило, кадастрова інформація подається у графічниму вигляді на кадастрових картах. Ведення кадастру - державна справа. Наявність і повнота кадастрових записів про той чи інший об'єкт дає можливість приймати рішення державним службовцям. А для громадян кадастр - це підтвердженняїх майнових прав.

кадастр

Робота кадастровика пов'язана із картами і документами. Головні риси - це точність і своєчасність. Ретельне відношення до фактів, бездоганне знання законодавства, і здатність приймати рішення. 

Останні новини

II ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ  «ПЕРСПЕКТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ У ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЇ»Читати повністю

II ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ПЕРСПЕКТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ У ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЇ»

12 листопада 2024 року на базі кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС відбулась II Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених «Перспективні досягнення молодих науковців у геодезії та землеустрої». Розпочав конференцію з вітальним словом завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру, доктор географічних наук, професор Юрій Кисельов. Під час конференції, серед інших багатьох досліджень, було цікаво заслухатидоповіді молодих дослідників, зокрема з Києва, Полтави, Миколаєва та Білої Церкви, різних освітніх рівнів. Це яскраво демонструє тісну співпрацю різних ЗВО та прагнення до досягнення загальнодержавного розвитку сучасної науки у галузі 193-геодезія та землеустрій.

Читати повністю

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ – У ДІЇЧитати повністю

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ – У ДІЇ

13 листопада 2024 року завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського національного університету садівництва, доктор географічних наук, професор Юрій КИСЕЛЬОВ прочитав гостьову лекцію на тему «Класифікація і характеристика антропогенних ландшафтів» для здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Географія) в рамках вивчення ними навчальної дисципліни «Ландшафтознавство» (викладач – доцент Анатолій КОРНУС) в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка.

Читати повністю

ЛЕКЦІЯ ФАХІВЦЯ-ПРАКТИКАЧитати повністю

ЛЕКЦІЯ ФАХІВЦЯ-ПРАКТИКА

У контексті зміцнення зв’язку освітнього процесу з майбутньою практичною професійною діяльністю студентів бакалаврату спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» лекцію з дисципліни «Вища геодезія» на тему «Системи висот, що застосовуються в Україні» студентам ІІІ курсу прочитав стейкголдер-роботодавець, сертифікований землевпорядник, директор ФОП «Глобенко О. В.» Олександр ГЛОБЕНКО.

Читати повністю

Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку»Читати повністю

Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку»

31 жовтня 2024 року студент 11 к-зм групи спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» бакалаврату факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС Владислав КОСТЕНКО брав участь у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку», яка була проведена на базі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва.

Читати повністю

Всі новини