+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Наукова лабораторія сучасних геодезичних і землевпорядних технологій

КОНТАКТІ:

Контакти

(04744) 3-43-84

Уманський національний університет садівництва,

кафедра геодезії, картографії та кадастру,

вул. Інститутська, 1 (корпус 3, ауд. 118)

м. Умань, Черкаська обл.

Україна

Індекс: 20305

Телефон:

(04744) 3-23-95

(096) 301-55-38

(067) 337-77-68

kafgeounus@gmail.com

Науковий керівник

кандидат сільськогосподарських наук, доцент,

відмінник аграрного освіти і науки ІІІ ступенів, член-кореспондент міжнародної академії екології та безпеки життєдіяльності 

Шемякін Михайло Васильович

Тема досліджень: « Розроблення методики мікротрилатерації в інженерно-геодезичних вишукуваннях» 

           Існує багато об'єктів, що знаходяться в зоні ризику. Вони розташовані на схилах, біля місць підвищеної вологості, зазнають впливу води та низьких температур. Поєднання згаданих факторів значно посилює їх дію і може спричинити порушення їх цілісності і як наслідок – до виникнення небезпечних ситуацій.

         Об'єкти в таких умовах потребують систематичного нагляду за ними, що дозволить контролювати стан та планувати заходи з попередження порушення їх цілісності та запобігати небезпечним ситуаціям.

         Тому нагальним є розроблення методу моніторингу стану об'єктів, що було б доступним для користувача, зручним у користуванні і не вимагало значних капіталовкладень.

         Методом геодезичних знімань, що найбільше відповідає зазначеним вимогам є трилатерація. Він ґрунтується на побудові мережі у вигляді трикутників, у яких вимірюють усі сторони. Тобто при застосуванні трилатерації використовують лише лінійні вимірювання. Однак при геодезичних вимірюваннях мережа трилатерації використовується на значних просторах, що ускладнює спостереження за окремими об'єктами через значні обсяги робіт. Зважаючи на це, є необхідність розроблення методики трилатерації в обмеженому просторі – мікротрилатерації, яка б дала можливість споживачам проводити моніторинг стану об'єктів доступними засобами із незначними витратами часу та коштів.

 

    Активну участь у роботі лабораторії сучасних геодезичних і землевпорядних технологій беруть студенти, насамперед магістранти спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій", які під час виконання досліджень, пов'язаних із підготовкою їх квавліфікаційних проектів, проводять геодезичні знімання та виміри під керівництвом досвідчених викладів.  

         Геодезичні знімання на дослідному полі університету проводити 

                             студент магістратури Едуард Тищенко

 

        Доцент Михайло Шемякін консультує щодо використання RTK-технологій у геодезії

 

      Створення геодезичної основи для досліджень НДП "Софіївка" НАН України

 

Останні новини

Чому я обрала спеціальність «Геодезія і землеустрій» та факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського НУСЧитати повністю

Чому я обрала спеціальність «Геодезія і землеустрій» та факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС

Я обрала Уманський національний університет садівництва та факультет лісового і садово-паркового господарства, тому що це один із найкращих факультетів одного з найпрестижніших закладів вищої освіти України, який готує висококваліфікованих фахівців, в тому числі і в галузі геодезії та землеустрою. Уманський НУС має багату історію, досвідчених викладачів та сучасну матеріально-технічну базу. Крім того, як демонструють півтора роки навчання на факультеті лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС, тут створені комфортні умови для навчання, наукової діяльності та саморозвитку. Тут піклуються про студентів та про їх майбутнє.

Читати повністю

Штучний інтелект у геодезії землеустрої та земельному кадастріЧитати повністю

Штучний інтелект у геодезії землеустрої та земельному кадастрі

Сучасні технології швидко розвиваються, і однією з найважливіших є штучний інтелект (ШІ). Він змінює підходи до вирішення багатьох завдань у різних сферах діяльності, включаючи геодезію, землеустрій та земельнокадастрові роботи. Використання ШІ дозволяє значно підвищити точність вимірювань, автоматизувати рутинні процеси та оптимізувати процес управління земельними ресурсами.

Читати повністю

Чергова профорієнтаційна подорож освітніми закладами з Голованівщини на ЗвенигородщинуЧитати повністю

Чергова профорієнтаційна подорож освітніми закладами з Голованівщини на Звенигородщину

11 лютого 2025 року доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру Петро БОРОВИК та викладач цієї ж кафедри Наталя ПРОКОПЕНКО спільно завідувачем відділу доуніверситетської підготовки Уманського НУС Борисом БОНДАРЕМ відвідали загальноосвітні навчальні заклади Надлацької сільської громади Голованівського району Кіровоградської області, а також Мокрокалигірської, Калинопільської та Єрківської об’єднаних територіальних громад Звенигородського району Черкаської області з метою проведення профорієнтаційної роботи серед майбутніх випускників. Зокрема, вони побували в Надлацькому ліцеї, Ярошівському ліцеї, Мокрокалигірському ліцеї, першому та другому ліцеях селища Калинопіль, та Єрківському ліцеї імені В’ячеслава ЧОРНОВОЛА.

Читати повністю

Результати моніторингу оцінювання задоволеності роботодавців якістю отриманої освіти здобувачами вищої освіти спеціальності  Геодезія та землеустрій ОР  Бакалавр Читати повністю

Результати моніторингу оцінювання задоволеності роботодавців якістю отриманої освіти здобувачами вищої освіти спеціальності Геодезія та землеустрій ОР Бакалавр

Опитування роботодавців щодо відповідності якості освітнього процесу їхнім очікуванням здійснювалося шляхом анкетування на сайті Уманського НУС. Учасниками опитування були представники бізнесу сфери геодезії, землеустрою та кадастру.

Читати повністю

Всі новини