+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Наукова лабораторія сучасних геодезичних і землевпорядних технологій

КОНТАКТІ:

Контакти

(04744) 3-43-84

Уманський національний університет садівництва,

кафедра геодезії, картографії та кадастру,

вул. Інститутська, 1 (корпус 3, ауд. 118)

м. Умань, Черкаська обл.

Україна

Індекс: 20305

Телефон:

(04744) 3-23-95

(096) 301-55-38

(067) 337-77-68

kafedrageodeziiunus@gmail.com

Науковий керівник

кандидат сільськогосподарських наук, доцент,

відмінник аграрного освіти і науки ІІІ ступенів, член-кореспондент міжнародної академії екології та безпеки життєдіяльності 

Шемякін Михайло Васильович

Тема досліджень: « Розроблення методики мікротрилатерації в інженерно-геодезичних вишукуваннях» 

           Існує багато об'єктів, що знаходяться в зоні ризику. Вони розташовані на схилах, біля місць підвищеної вологості, зазнають впливу води та низьких температур. Поєднання згаданих факторів значно посилює їх дію і може спричинити порушення їх цілісності і як наслідок – до виникнення небезпечних ситуацій.

         Об'єкти в таких умовах потребують систематичного нагляду за ними, що дозволить контролювати стан та планувати заходи з попередження порушення їх цілісності та запобігати небезпечним ситуаціям.

         Тому нагальним є розроблення методу моніторингу стану об'єктів, що було б доступним для користувача, зручним у користуванні і не вимагало значних капіталовкладень.

         Методом геодезичних знімань, що найбільше відповідає зазначеним вимогам є трилатерація. Він ґрунтується на побудові мережі у вигляді трикутників, у яких вимірюють усі сторони. Тобто при застосуванні трилатерації використовують лише лінійні вимірювання. Однак при геодезичних вимірюваннях мережа трилатерації використовується на значних просторах, що ускладнює спостереження за окремими об'єктами через значні обсяги робіт. Зважаючи на це, є необхідність розроблення методики трилатерації в обмеженому просторі – мікротрилатерації, яка б дала можливість споживачам проводити моніторинг стану об'єктів доступними засобами із незначними витратами часу та коштів.

 

    Активну участь у роботі лабораторії сучасних геодезичних і землевпорядних технологій беруть студенти, насамперед магістранти спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій", які під час виконання досліджень, пов'язаних із підготовкою їх квавліфікаційних проектів, проводять геодезичні знімання та виміри під керівництвом досвідчених викладів.  

         Геодезичні знімання на дослідному полі університету проводити 

                             студент магістратури Едуард Тищенко

 

        Доцент Михайло Шемякін консультує щодо використання RTK-технологій у геодезії

 

      Створення геодезичної основи для досліджень НДП "Софіївка" НАН України

 

Останні новини

Геодезисти УНУ вчергове допомагають воїнам ЗСУЧитати повністю

Геодезисти УНУ вчергове допомагають воїнам ЗСУ

Нещодавно колектив кафедри геодезії, картографії і кадастру та здобувачі вищої освіти спеціальності Геодезія та землеустрій Уманського національного університету вчергове надали посильну допомогу українським воїнам, які обороняють рідну землю. Варто зауважити, що колектив УНУ систематично допомагає ЗСУ, намагаючись наблизити Перемогу над агресором. Слава Україні!

Читати повністю

ЗАДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУЧитати повністю

ЗАДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

На кафедрі геодезії, картографії і кадастру УНУ проведено засідання проєктної групи з розроблення й удосконалення освітньо-професійної програми зі спеціальності G18 «Геодезія та землеустрій» за ОР «Бакалавр». Учасники засідання обговорили зміст зауважень експертів НАЗЯВО та членів ГЕР, висловлених ними під час нещодавньої акредитації освітньої програми, та намітили шляхи її покращення відповідно до сучасних вимог до освітнього процесу й реальних потреб здобувачів вищої освіти.

Читати повністю

ПРО ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В ГЕОДЕЗІЇЧитати повністю

ПРО ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В ГЕОДЕЗІЇ

НПП кафедри геодезії, картографії і кадастру – доктор технічних наук Олег ІВАНЧУК, доценти Петро БОРОВИК, Михайло ШЕМЯКІН та Ірина УДОВЕНКО взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми сьогодення у сфері фінансів, обліку та аудиту», на якій представили доповідь на тему «Стабільне оподаткування – основа сталого розвитку геодезії та землевпорядкування». Важливо відзначити, що проблема оподаткування є вельми значущою для геодезичних і землевпорядних підприємств, тому доповідь уманських науковців є актуальною та викликала численні запитання учасників конференції.

Читати повністю

ВИПУСК БАКАЛАВРІВ-ГЕОДЕЗИСТІВ. ЧАСТИНА ІІЧитати повністю

ВИПУСК БАКАЛАВРІВ-ГЕОДЕЗИСТІВ. ЧАСТИНА ІІ

26 червня 2025 року проведено захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти академічної групи 41-зм бакалаврату спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». У ході захисту випускники представили результати виконання досліджень із досить широкого спектру тем, пов’язаних, зокрема, із землевпорядним проєктуванням площ сівозмін, землевідведенням у зв’язку зі зміною цільового використання земельних ділянок, застосуванням ГІС-технологій у медичній галузі тощо.

Читати повністю

Всі новини