+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Наукова лабораторія сучасних геодезичних і землевпорядних технологій

Проф. Кисельов Ю.О. та ст. викл. Кононенко С.І. випробовують квадрокоптер
Проф. Кисельов Ю.О. та ст. викл. Кононенко С.І. випробовують квадрокоптер

КОНТАКТИ:

Контакти

(04744) 3-43-84

Уманський національний університет садівництва,

кафедра геодезії, картографії і кадастру,

вул. Інститутська, 1 (корпус 3, ауд. 118)

м. Умань, Черкаська обл.

Україна

Індекс: 20305

Телефон:

(04744)3-23-95

(096)301-55-38

(067)337-77-68

kafgeounus@gmail.com

Науковий керівник

кандидат сільськогосподарських наук, доцент,

відмінник аграрної освіти і науки ІІІ ступеня,  член-кореспондент міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності 

Шемякін Михайло Васильович

Тема досліджень:  «Розроблення методики мікротрилатерації в інженерно-геодезичних вишукуваннях» 

           Існує багато об’єктів, що знаходяться у зоні ризику. Вони розташовані на схилах, у місцях підвищеної вологості, зазнають впливу води і низьких температур. Поєднання згаданих чинників значно посилює їх дію і може спричинити порушення їх цілісності і як наслідок – до виникнення небезпечних ситуацій.

         Об’єкти у таких умовах потребують систематичного нагляду за ними, що дозволить контролювати стан і планувати заходи з попередження порушення їх цілісності та запобігати небезпечним ситуаціям.

         Тому нагальним є розроблення методу моніторингу стану об’єктів, що був би доступним для користувача, зручним у користуванні і не вимагав значних капіталовкладень.

         Методом геодезичних знімань, що найбільш відповідає зазначеним вимогам є трилатерація. Він оснований на побудові мережі у вигляді трикутників у яких вимірюють усі сторони. Тобто  при застосуванні трилатерації використовують лише лінійні вимірювання. Однак при геодезичних вимірюваннях мережа трилатерації використовується на значних просторах, що ускладнює спостереження за окремими об’єктами через значні об’єми робіт. Зважаючи на це є необхідність розроблення методики трилатерації у обмеженому просторі – мікротрилатерації, яка дала б можливість споживачам проводити моніторинг стану об’єктів доступними засобами із незначними затратами часу і коштів.

   

Квадрокоптер для сучасних геодезичних зйомок

    Активну участь в роботі лабораторії сучасних геодезичних і землевпорядних технологій беруть студенти, насамперед магістранти спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій", які в ході виконання досліджень, повязаних із підготовкою їх квавліфікаційних проєктів, проводять геодезичні знімання та виміри під керівництвом досвідчених викладачів.  

         Геодезичні знімання на дослідному полі університету проводить 

                             студент   магістратури  Едуард Тищенко

 

        Доцент Михайло Шемякін консультує  стосовно використання RTK-технологій в геодезії

 

      Створення геодезичної основи для досліджень в НДП "Софіївка"  НАН України

 

Останні новини

Передумова опрацювання архівів Уманського НУС стосовно історії викладання землевпорядно-геодезичних дисциплінЧитати повністю

Передумова опрацювання архівів Уманського НУС стосовно історії викладання землевпорядно-геодезичних дисциплін

Днями викладачі кафедри геодезії, картографії і кадастру успішно пройшли відеокурс «Збережи свою ідентичність» від громадської організації «Українська античність». В ході опрацювання зазначеного курсу вони отримали теоретичні знання і практичні навики, необхідні для проведення повноцінної розвідки стосовно історії викладання в університеті землевпорядно-геодезичних дисциплін.

Читати повністю

Підвищення кваліфікації на платформі PrometheusЧитати повністю

Підвищення кваліфікації на платформі Prometheus

Доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС Петро БОРОВИК успішно пройшов підвищення кваліфікації на платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, опрацювавши при цьому курси «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів» а також «Медіаграмотність для освітян».

Читати повністю

Участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Розвиток обліку, аудиту та оподаткування в умовах інноваційної трансформації соціально-економічних систем»Читати повністю

Участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Розвиток обліку, аудиту та оподаткування в умовах інноваційної трансформації соціально-економічних систем»

Нещодавно студент 21-зм групи спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» бакалаврату факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС Ілля ВИДАЙКО брав участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Розвиток обліку, аудиту та оподаткування в умовах інноваційної трансформації соціально-економічних систем», яка була проведена на базі Центральноукраїнського національного технічного університету, м. Кропивницький, Україна.

Читати повністю

ДУМКИ СТЕЙКГОЛДЕРІВ – ВАЖЛИВІЧитати повністю

ДУМКИ СТЕЙКГОЛДЕРІВ – ВАЖЛИВІ

На кафедрі геодезії, картографії і кадастру проведено засідання проєктних груп з удосконалення робочих програм зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» за освітніми рівнями «Бакалавр» і «Магістр». Участь в обговоренні ОП взяли як науково-педагогічні працівники кафедри, так і стейкголдери, зокрема представники виробництва та здобувачі вищої освіти.

Читати повністю

Всі новини