+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Наукова лабораторія сучасних геодезичних і землевпорядних технологій

КОНТАКТІ:

Контакти

(04744) 3-43-84

Уманський національний університет садівництва,

кафедра геодезії, картографії та кадастру,

вул. Інститутська, 1 (корпус 3, ауд. 118)

м. Умань, Черкаська обл.

Україна

Індекс: 20305

Телефон:

(04744) 3-23-95

(096) 301-55-38

(067) 337-77-68

kafedrageodeziiunus@gmail.com

Науковий керівник

кандидат сільськогосподарських наук, доцент,

відмінник аграрного освіти і науки ІІІ ступенів, член-кореспондент міжнародної академії екології та безпеки життєдіяльності 

Шемякін Михайло Васильович

Тема досліджень: « Розроблення методики мікротрилатерації в інженерно-геодезичних вишукуваннях» 

           Існує багато об'єктів, що знаходяться в зоні ризику. Вони розташовані на схилах, біля місць підвищеної вологості, зазнають впливу води та низьких температур. Поєднання згаданих факторів значно посилює їх дію і може спричинити порушення їх цілісності і як наслідок – до виникнення небезпечних ситуацій.

         Об'єкти в таких умовах потребують систематичного нагляду за ними, що дозволить контролювати стан та планувати заходи з попередження порушення їх цілісності та запобігати небезпечним ситуаціям.

         Тому нагальним є розроблення методу моніторингу стану об'єктів, що було б доступним для користувача, зручним у користуванні і не вимагало значних капіталовкладень.

         Методом геодезичних знімань, що найбільше відповідає зазначеним вимогам є трилатерація. Він ґрунтується на побудові мережі у вигляді трикутників, у яких вимірюють усі сторони. Тобто при застосуванні трилатерації використовують лише лінійні вимірювання. Однак при геодезичних вимірюваннях мережа трилатерації використовується на значних просторах, що ускладнює спостереження за окремими об'єктами через значні обсяги робіт. Зважаючи на це, є необхідність розроблення методики трилатерації в обмеженому просторі – мікротрилатерації, яка б дала можливість споживачам проводити моніторинг стану об'єктів доступними засобами із незначними витратами часу та коштів.

 

    Активну участь у роботі лабораторії сучасних геодезичних і землевпорядних технологій беруть студенти, насамперед магістранти спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій", які під час виконання досліджень, пов'язаних із підготовкою їх квавліфікаційних проектів, проводять геодезичні знімання та виміри під керівництвом досвідчених викладів.  

         Геодезичні знімання на дослідному полі університету проводити 

                             студент магістратури Едуард Тищенко

 

        Доцент Михайло Шемякін консультує щодо використання RTK-технологій у геодезії

 

      Створення геодезичної основи для досліджень НДП "Софіївка" НАН України

 

Останні новини

ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВЧитати повністю

ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ

24 квітня 2025 року в рамках загальноуніверситетських Днів науки, присвячених цьогоріч 125-річчю від дня народження видатного вченого-агронома, професора Симона РУБІНА, проведено засідання секції геодезії, картографії і кадастру (керівник студентського наукового гуртка – доцент Ірина УДОВЕНКО). Теми представлених на секційному засіданні доповідей свідчать про значний науковий потенціал здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Геодезія та землеустрій» і ще перебувають на старті своєї дослідницької діяльності. Деякі з них можуть стати основою їхніх майбутніх кваліфікаційних робіт.

Читати повністю

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Дослідження у сфері геодезії і землеустрою: теорія та практика»Читати повністю

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Дослідження у сфері геодезії і землеустрою: теорія та практика»

Запрошуємо здобувачів вищої освіти, викладачів й фахівців-практиків узяти участь у Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Дослідження у сфері геодезії і землеустрою: теорія та практика», яка відбудеться 20-21 травня 2025 року на базі Уманського національного університету. Мета конференції – висвітлення здобутків у дослідженні розвитку геодезії, картографії, фотограмметрії, землеустрою, земельного кадастру, ГІС-технологій та суміжних наук. До участі в конференції запрошуються викладачі, студенти, наукові співробітники, аспіранти та докторанти наукових установ і закладів вищої освіти, які зацікавлені у тематиці конференції.

Читати повністю

ІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених «Геодезія та землеустрій: історія розвитку та основні перспективні напрямки»Читати повністю

ІІ Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених «Геодезія та землеустрій: історія розвитку та основні перспективні напрямки»

Читати повністю

Задля благоустрою територіїЧитати повністю

Задля благоустрою території

У переддень весняного рівнодення, 20 березня 2025 року викладачі кафедри геодезії, картографії і кадастру та студенти спеціальності "Геодезія та землеустрій" узяли участь у шляхетній загальноуніверситетській справі - прибиранні території навчального закладу.

Читати повністю

Всі новини