+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Студенту

   Земля, як і будь-яке інше небесне тіло, має надзвичайно складну форму. На ній практично неможливо встановлювати положення об'єктів, відстані між ними або напрямки, якщо ці об'єкти розташовані на значних відстанях. Тому в геодезії та картографії для вирішення практичних завдань Землю описують за допомогою спрощених математичних моделей. Реальна поверхня Землі заміняється на математичну поверхню Землі, будь-яка точка якої має чітке визначення через певний набір рівнянь.

   За математичну поверхню Землі приймається поверхня еліпсоїда обертання з полярним стисненням або поверхня кулі, якщо умови задачі дозволяють нехтувати значенням полярного стиснення. Математичну поверхню Землі можна визначити за результатами геодезичних, астрономічних, гравіметричних вимірювань; вона однозначно описується рівнянням еліпсоїда (кулі).Ці вимірювання і визначення проводить геодезія. А роботи з визначення форми, розмірів, параметрів і точок на поверхні Землі називаються - основними геодезичними роботами.

Останні новини

ГЕОДЕЗИСТИ УНУС НА ДНЯХ НАУКИЧитати повністю

ГЕОДЕЗИСТИ УНУС НА ДНЯХ НАУКИ

25 квітня 2024 року активну участь у заходах із нагоди Днів науки, які щорічно проводить Уманський національний університет садівництва, взяли викладачі кафедри геодезії, картографії і кадастру та студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». На кафедрі геодезії, картографії і кадастру проведено секційне засідання, в ході якого студенти представили наукові доповіді з актуальних проблем досліджень у геодезії та землеустрої.

Читати повністю

ЯКОСТІ ОСВІТИ – ОСОБЛИВУ УВАГУЧитати повністю

ЯКОСТІ ОСВІТИ – ОСОБЛИВУ УВАГУ

24 квітня 2024 року викладачі кафедри геодезії, картографії і кадастру взяли участь у загальноуніверситетському вебінарі, організованому відділом моніторингу якості освіти Уманського НУС з метою сприяння розвитку викладацької майстерності науково-педагогічних працівників. Ведучою вебінару була завідувач вищезгаданого відділу Ніна ПІТЕЛЬ.

Читати повністю

ВИДАТНОМУ ПРИРОДОДОСЛІДНИКУ Й ФІЛОСОФУ – 300 РОКІВЧитати повністю

ВИДАТНОМУ ПРИРОДОДОСЛІДНИКУ Й ФІЛОСОФУ – 300 РОКІВ

22 квітня 2024 року культурне людство відзначає 300-річчя видатного німецького філософа й природодослідника-землезнавця Іммануїла Канта (1724 – 1804), який, без перебільшення, поставив на нові рейки європейську наукову та філософську думку. І. Кант був основоположником класичної німецької філософії, творцем гіпотези про походження Всесвіту, що не втратила значення до нашого часу, а також автором класифікації наук, значною мірою актуальної дотепер.

Читати повністю

ПРОДОВЖЕННЯ ДОБРОЇ ТРАДИЦІЇЧитати повністю

ПРОДОВЖЕННЯ ДОБРОЇ ТРАДИЦІЇ

Зустрічі з роботодавцями вже стали доброю традицією кафедри геодезії, картографії і кадастру, вони істотно сприяють вдалому вибору майбутнього місця роботи студентів після закінчення ними університету. 19 квітня 2024 року проведено зустріч здобувачів вищої освіти зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» зі стейкголдером, директором ФОП «Глобенко О. В.», сертифікованим землевпорядником Олександром ГЛОБЕНКОМ. Це вже не перша зустріч Олександра Васильовича зі студентами-геодезистами Уманського НУС.

Читати повністю

Всі новини