Остання редакція: 14 листопада 2016

Уманський хелловін

Хелловін став традиційним святом в Америці, хоча його історія почалася на території сучасних Великої Британії та Північної Ірландії. Символом Хелловіна є гарбуз, або по-іншому Світильник Джека, який становить собою вирізаний у вигляді голови гарбуз із підсвічуванням і має страхітливий вигляд. Також широко поширена традиція випрошування солодощів, коли переодягнені діти в костюмах ходять від хати до хати, стукають і разом кричать: "Treat or trick" (часто перекладається як "гаманець або життя" чи "частування або смерть"). Дорослі з не меншим задоволенням, ніж діти, переодягаються у костюми чортів, привидів, скелетів, відьом і демонів.

Свято почало масово відзначатися з XIX століття і стало популярним у всьому світі саме завдяки американській культурі. В Україні ж започатковане древніми кельтами свято - це щорічне молодіжне дійство. Студенти групи 11-ЗМК привітали із хелловіном рідну кафедру і деканат.