+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню
Остання редакція: 30 квітня 2021

Майбутнє за геоінформатикою!

    Науково-педагогічні працівники кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС брали участь у  зустрічі з очільниками об’єднаних територіальних громад Уманського району, проведеній 27 квітня 2021 року під керівництвом голови Уманської районної ради Віталія Олійника та  голови Уманської райдержадміністрації Ігоря Миклащука. Варто зазначити, що зустріч проводилася в Уманському національному університеті садівництва в рамках заходів, пов’язаних з реалізацією проєкту USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку". Учасниками зібрання були також заступник голови районної ради Богдан Сокур, керівники та фахівці структурних підрозділів районної ради та  райдержадміністрації, а також працівники землевпорядних служб об`єднаних територіальних громад Уманського району. 

    Крім того, на зустріч були запрошені: голова правління громадської спілки «Українське товариство виробників геопросторових даних» Роман Челноков, генеральний директор ТОВ «АРЦ» Сергій Булгаков та провідний спеціаліст з містобудівної документації ТОВ «Укр-Группроект» Леонід Тиква.

    На зібранні було обговорено стан та проблеми реалізації Програми виготовлення містобудівної та земельної  документації території Уманського району на 2021-2022 роки. В ході її обговорення Роман Челноков та Сергій Булгаков розповіли присутнім про необхідність створення та подальшого обслуговування територіальних геопорталів.

    Як зазначив Роман Челноков, геопортал – сучасний інструмент для публікації геопросторової інформації та онлайн-роботи з містобудівною й землевпорядною документацією, що, в свою чергу, дасть можливість швидко та виважено вирішувати важливі питання, пов'язані з прийняттям управлінських рішень, просторовим розвитком територій громад і населених пунктів. На переконання доповідача, інформація, яка міститиметься на геопорталі, буде для потенційних інвесторів слугувати доступним інструментом для ухвалення рішень щодо інвестування ресурсів.

    Завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру, професор Юрій Кисельов у своєму виступі висвітлив перспективи, проблеми й виклики, пов'язані з публікацією геопросторових даних на геопорталах та можливостями їх використання з метою ефективного управління об’єднаними територіальними громадами. Юрій Кисельов запропонував об’єднаним територіальним громадам допомогу Уманського національного університету садівництва, зокрема кафедри геодезії, картографії і кадастру, в підготовці та перепідготовці фахівців землевпорядних служб ОТГ, в тому числі  стосовно використання ними геопорталів та інших геоінформаційних систем і технологій.

    Зустріч була вельми цікавою для всіх присутніх, про що свідчить жвава дискусія, яка відбулася під кінець зібрання. Активними її учасниками були науково-педагогічні працівники кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС. Зокрема, низку запитань стосовно перспектив і технічних проблем забезпечення роботи геопорталів та перспектив і проблем проведення землевпорядних робіт в Уманському районі поставив старший викладач кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС  Сергій Кононенко.

    Резюмуючи результати зустрічі, слід зазначити, що геопортал – це надсучасний інструмент для  онлайн-роботи з містобудівною й землевпорядною документацією. Майбутнє – за геопорталами та геоінформатикою в управлінні як  громадами, так і всією країною!

Юрій Кисельов,

завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру

Уманського національного університету садівництва