+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню
Остання редакція: 14 лютого 2025

МОНІТОРИНГ ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 193 «ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ» ОР «БАКАЛАВР» ЯКОСТІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

      Опитування студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» ВР «Бакалавр» цього року було проведено з метою удосконалення освітнього процесу, зокрема виявлення ймовірних недоліків. Моніторинг ступеню задоволеності студентів наявними освітніми послугами здіснювався через анонімне анкетування на сайті Уманського НУС.

      Проведене анкетування засвідчило, що для всіх без винятку студентів освітня среда в університеті їх потреби задовільняє.

      Студенти зауважили, що їм надається достатня консультативна, організаційна та інформаційна підтримка у межах освітньої програми. На думку всіх здобувачів вищого освіти, що пройшли опитування, інформація про мету освітньої програми, її зміст, програмні результати навчання та поточне оцінювання щодо окремих дисциплін їм цілком доступна та зрозуміла, причому надається своєчасно. Усі студенти зазначають, що зміст освітньої програми та її структура (сукупність обов'язкових та вибіркових освітніх компонентів) сприяють їхній майбутній успішній діяльності за фахом.

      Абсолютною (100%) є задоволеність студентів методами та формами навчання та викладання спеціальних дисциплін. Між інтерактивними методами навчання та формами проведення зайняття при вивченні дисциплін здобувачі надають перевагу обговоренню в малих групах, візуалізованій лекції, презентації, майстер-класам. Також усі без винятку здобувачі вищого освіти вважають найвищим рівень стимулювання до самоосвіти та науково-дослідницької діяльності. Студенти також виявили задоволення організацією їхньої самостійної навчальної діяльності.

      Також всі опитані студенти утвердно відповідали на запитання щодо забезпечення можливості формування індивідуальної освітньої траєкторії, зокрема через вільний вибір навчальних дисциплін. Також 100% анкетованих здобувачів зазначає, що інформацію про форми проведення контрольних заходів з навчальних дисциплін та критерії їх оцінювання доступно і зрозуміло на першому занятті доводити викладач, з цією інформацією вони також знайомляться на сайті УНУС.

      100,0% анкетованих студентів вважає процес оцінювання в ході поточного та підсумкового контролю об'єктивним та неупередженим. Усі здобувачі також засвідчили свою ознайомленість із процедурою оскарження результатів контрольних заходів.

      Абсолютно всіх опитаних здобувачів задовільняє рівень залучення до освітнього процесу запрошених професіоналів-практиків, експертів, представників роботодавців. Також 100,0% студентів засвідчує використання в освітньому процесі сучасних засобів навчання.

      Крім того, студенти задоволені рівнем інформаційної підтримки. Технологіями дистанційного навчання, що використовуються в університеті, задоволені 50,0% студентів; при цьому задоволеність іншої частини студентів є частковою. При цьому всі здобувачі задоволені якістю методичного забезпечення освітнього процесу.

      100,0% опитаних студентів вважає достатнім обсяг практичної підготовки. Компетентностями, здобутими та/або розвиненими під час практичної підготовки за освітньою програмою, також задоволені всі здобувачі. Також 100,0% студентів ознайомлено з нормативними документами, якими регулюється політика дотримання академічної доброчесності в УНУС. Здобувачі вищого освіти відзначають, що популяризується академічна доброчесність за допомогою Кодексу академічної доброчесності Уманського НУС, а також роз'яснювальною роботою серед студентів викладачами, кураторами, проведенням семінарів-тренінгів. Із проявами академічної недоброчесності ніхто з опитаних студентів не стикався. Анкетування довело, що здобувачі ознайомлені із заходами, що використовують для протидії порушенням академічної доброчесності в Уманському НУС.

      Студенти вважають безпечним для життя та здоров'я освітнє середовище університету, що, на їхню думку, досягається безпечними умовами проживання в гуртожитку, наявністю медичного обслуговування, захистом від дискримінації за різними ознаками, корупції, сексуального домагання, а також допомогою психолога. В аспекті соціальної підтримки студенти відзначили існування шкатулки довіри, забезпечення допомоги у трудоустрої, наявність закладів громадського харчування на території університету.

      Студенти ознайомлені із програмами міжнародної академічної мобільності.

      Анкетування показало, що 90,0% здобувачів задоволені рівнем організації студентського самоуправління, решта 10,0% – задоволені частично. Здобувачі вищої освіти беруть участь у заходах, що проводитиме студентське самоврядування, зокрема спортивних, культурно-масових та ін.

      Усі без винятку студенти зазначили, що освітня програма «Геодезія та землеустрій» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» їх задовільняє.

 

 

Владислав ПАРАХНЕНКО,

викладач кафедри геодезії, картографії та кадастру