+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню
Остання редакція: 20 травня 2019

НОВІ ГРАНІ ГЕОДЕЗІЇ ТА ФОТОГРАММЕТРІЇ

  Напередодні 175-річчя Уманського національного університету садівництва, 16 травня 2019 року на кафедрі геодезії, картографії і кадастру   відбулась відкрита лекція професора Романа Рудого на тему «Використання теорії розпізнавання образів у геодезії та землевпорядкуванні. На лекції були присутні викладачі кафедри геодезії,  картографії і кадастру, інших кафедр факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського  НУС, а також студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

  Особливістю цієї лекції був її міждисциплінарний характер, зміст її увібрав у себе елементи топографії, геодезії, фотограмметрії, математичної обробки геодезичних вимірів. Такий підхід, якщо час від часу його застосовувати, є важливим для формування у студентів системного розуміння феномену земної поверхні та методів вимірювання й вивчення її нерівностей.

  Лекція викликала численні запитання як із боку студентів, так і присутніх на ній викладачів  адже деякі порушені на ній проблеми були вельми цікавими та мали загальнонауковий, методологічний зміст.

  Зокрема, присутніх цікавила доцільність використання нейронних мереж для обробки результатів геодезичних вимірювань, а також надійність прогнозування сходу лавин в гірській місцевості  з використанням методу Мінімакс Чебишева.

Самі запитання та відповіді лектора на них створили атмосферу невимушеного наукового (і не тільки) спілкування та допомогли багатьом присутнім відкрити для себе якісь нові грані багатоаспектного знання з геодезії та фотограмметрії.

Юрій Кисельов,

завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру