ПЕРЕЛІК ЖУРНАЛІВ, ЩО НЕ ІНДЕКСУЮТЬСЯ В SCOPUS (СТАНОМ НА СІЧЕНЬ 2019 Р.)
ПЕРЕЛІК ЖУРНАЛІВ, ЩО НЕ ІНДЕКСУЮТЬСЯ В SCOPUS (СТАНОМ НА СІЧЕНЬ 2019 Р.)
Науково-педагогічним працівникам добре відомо, що в останні роки особливу увагу при оцінці результативності науково-дослідницької діяльності освітніх і наукових установ приділяється показникам цитованості наукових праць.
Крім того, новий Порядок присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам передбачає, що для присвоєння вчених звань професора та/або доцента необхідні публікацій у періодичних виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science.
ЯК ПЕРЕВІРИТИ ЧИ ІНДЕКСУЄТЬСЯ ЖУРНАЛ У WEB OF SCIENCE ТА/АБО SCOPUS?
У мережі інтернет з'являється все більше пропозицій швидко і відносного недорого опублікувати результати досліджень у журналах, включених до Scopus або Web of Science.
Зокрема, на сайті International Agency for Development of Culture, Education and Science, розміщено інформацію про журнали (Yale Journal of Science and Education; Oxford Review of Education and Science; Asian Journal of Scientific and Educational Research), які не входять до переліку індексованих видань в Scopus.
У зв'язку з випадками недобросовісної видавничої практики варто уважно ставитися до співпраці з особами та компаніями, що пропонують платні публікації в журналах, нібито індексованих в Scopus.
Не варто публікувати статті у журналі, якщо:
- обіцяють включити публікації в Scopus і Web of Science за гроші - особливо посередники;
- висока періодичність видання;
- велика кількість статей в кожному номері журналу (або занадто велика кількість прийнятих на конференцію тез);
- заочна форма проведення конференції (як правило, якщо матеріали конференції індексуються в Scopus або Web of Science, обов'язковою умовою є очна участь автора в роботі конференції та виступ з доповіддю);
- заявлена виключно електронна форма публікації;
- відсутність рецензування надісланих матеріалів;
- прохання сплатити організаційний внесок (за участь в конференції, публікацію матеріалів) до рецензування;
- заявлено короткий термін публікації (як правило, індексація в міжнародних базах цитування відбувається через 6-8 місяців після завершення роботи конференції);
- відсутність збірника матеріалів попередніх конференцій з аналогічною назвою в Scopus або Web of Science, або присутність в базах лише кількох статей з цих конференцій.
Перед подачею статті для публікації:
- перевірте список журналів. Якщо журнал має логотип Scopus на своєму веб-сайті, це не означає, що він індексується в Scopus. Перш за все, перевірте загальнодоступний список міжнародних, індексованих в Scopus. Для цього скористайтесь опцією «Browse sources» офіційній сторінці Scopus;
- здійсніть пошук в Scopus. Використовуйте пошук за назвою журналу або ISSN в Scopus і перевірте, чи доступний будь-який актуальний контент даного журналу, щоб побачити, чи дійсно він індексується;
- якщо сумніваєтеся, чи включено журнал у Scopus, надішліть запит на електронну пошту Access and use Support Center, і Вам повідомлять, індексується чи (або чи буде проіндексовано найближчим часом) даний журнал в Scopus.
Перелік журналів, що не індексуються в Scopus
(станом на січень 2019 р.)