Остання редакція: 21 листопада 2023

ПРИБОРКУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ГЕОДЕЗИЧНИХ ПРИЛАДІВ ЮНИМИ ГЕОДЕЗИСТАМИ

Нещодавно тепла погода створила позитивні умови для проведення практичних занять на відкритому повітрі та більш детального опанування електронних приладів у геодезії для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва.

Майбутні геодезисти під керівництвом доцента Ірини УДОВЕНКО приборкували електронні геодезичні прилади – лазерний далекомір Leica DISTO D2 та цифровий лазерний далекомір Zamo. Основним завданням було визначення площі та об’єму будівлі та перенесення результатів знімань на місцевості на план. Цікавим було те, що студенти працювали командами з заданим темпом змагань. Основним стимулом ефективної роботи звичайно були високі бали за виконання завдання, але дух суперництва не залишив осторонь нікого зі студентів. Всі у захваті прагнули виконати знімання в натурі максимально якісно та якнайшвидше перейти до камеральної обробки даних. Заняття тривало в легкій невимушеній атмосфері, що надихає на застосування і в майбутньому такого формату практичного опанування дисципліни «Електронні геодезичні прилади».

Доцент кафедри геодезії,  картографії і кадастру

Ірина УДОВЕНКО