Співпраця у дії
10 жовтня 2020 року у рамках співпраці із Інститутом геодезії Національного університету "Львівська політехніка" на території Уманського НУС була розміщена перманентна GNSS станція. Станцію помістили на дах навчального корпусу №4.
Встановлене обладнання утворює на території Університету постійнодіючу GNSS-точку, яка в режимі онлайн приймає супутниковий сигнал і визначає власні координати. Дані, отримані GNSS-антеною слугують для визначення рухів земної кори, встановлення форми і розміру Землі, як планети, поширюють єдину систему координат на території держави. Таким чином ми стали частиною великого всеукраїнського проекту із супутникових і геодезичних досліджень.
Супутникові координати можуть бути використані і у прикладних цілях - слугувати основою для проведення топографічних знімань, винесення проектів у натуру, інженерно-геодезичних та кадастрових робіт.
Включення цієї станції у Всеукраїнську мережу супутникових станцій І класу , а пізніше, у всеєвропейську мережу виводить геодезистів Уманського НУС на новий рівень. В перспективі - розміщення на Черкащині ще двох десятків таких станцій. Згідно домовленості із Інститутом геодезії НУ "Львівська політехніка" кафедра геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС прийматиме у цій роботі активну участь.
Сергій Кононенко,
ст. викладач кафедри геодезії,
картографії і кадастру