+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Методичне забезпечення

    Міністерством освіти і науки України розроблено Рекомендації з навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін у закладах вищої освіти та Рекомендації до структури та змісту робочої програми навчальної дисципліни.

   Відповідні рекомендації можуть використовуватись закладами освіти у практичній роботі.

   У відомстві зазначають, що заклади вищої освіти мають право самостійно вирішувати питання складу та змісту навчально-методичного забезпечення освітнього процесу з урахуванням вимог законодавства. При цьому варто враховувати специфіку закладу вищої освіти, галузі знань та/або спеціальності, конкретної освітньої програми тощо.

   У МОН також наголошують, що законодавство також передбачає створення контрольних завдань для оцінювання рівня знань студентів при проведенні акредитації спеціальності (освітньої програми). Як правило, такі контрольні завдання створюють за обов’язковими дисциплінами, передбаченими освітньою програмою. Втім, державні вимоги не передбачають обов’язкової прив’язки цих завдань до конкретних дисциплін і допускають їх створення за групами дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки, природничо-наукової (фундаментальної) підготовки та спеціальної (фахової) підготовки. 

   Заклад вищої освіти може самостійно обрати один з цих варіантів або їх комбінацію.

   Інші документи і форми навчально-методичного забезпечення дисципліни можуть визначати викладач та кафедра (група забезпечення освітньої програми), виходячи із необхідності максимально повного надання здобувачам освіти всієї інформації та матеріалів, необхідних для успішного вивчення дисципліни. Зокрема, це можуть бути підручники та навчальні посібники, а також авторські матеріали, розроблені викладачем.

   Рекомендації містять інші особливості з навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін у закладах вищої освіти.

   Основні методичні матеріали кафедри (методичні вказівки, конспекти лекцій. підручники, тощо) розміщені в Інституційному репозитарії Уманського НУС за посиланням: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/4658.

Останні новини

Геодезисти УНУ вчергове допомагають воїнам ЗСУЧитати повністю

Геодезисти УНУ вчергове допомагають воїнам ЗСУ

Нещодавно колектив кафедри геодезії, картографії і кадастру та здобувачі вищої освіти спеціальності Геодезія та землеустрій Уманського національного університету вчергове надали посильну допомогу українським воїнам, які обороняють рідну землю. Варто зауважити, що колектив УНУ систематично допомагає ЗСУ, намагаючись наблизити Перемогу над агресором. Слава Україні!

Читати повністю

ЗАДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУЧитати повністю

ЗАДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

На кафедрі геодезії, картографії і кадастру УНУ проведено засідання проєктної групи з розроблення й удосконалення освітньо-професійної програми зі спеціальності G18 «Геодезія та землеустрій» за ОР «Бакалавр». Учасники засідання обговорили зміст зауважень експертів НАЗЯВО та членів ГЕР, висловлених ними під час нещодавньої акредитації освітньої програми, та намітили шляхи її покращення відповідно до сучасних вимог до освітнього процесу й реальних потреб здобувачів вищої освіти.

Читати повністю

ПРО ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В ГЕОДЕЗІЇЧитати повністю

ПРО ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ В ГЕОДЕЗІЇ

НПП кафедри геодезії, картографії і кадастру – доктор технічних наук Олег ІВАНЧУК, доценти Петро БОРОВИК, Михайло ШЕМЯКІН та Ірина УДОВЕНКО взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми сьогодення у сфері фінансів, обліку та аудиту», на якій представили доповідь на тему «Стабільне оподаткування – основа сталого розвитку геодезії та землевпорядкування». Важливо відзначити, що проблема оподаткування є вельми значущою для геодезичних і землевпорядних підприємств, тому доповідь уманських науковців є актуальною та викликала численні запитання учасників конференції.

Читати повністю

ВИПУСК БАКАЛАВРІВ-ГЕОДЕЗИСТІВ. ЧАСТИНА ІІЧитати повністю

ВИПУСК БАКАЛАВРІВ-ГЕОДЕЗИСТІВ. ЧАСТИНА ІІ

26 червня 2025 року проведено захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти академічної групи 41-зм бакалаврату спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». У ході захисту випускники представили результати виконання досліджень із досить широкого спектру тем, пов’язаних, зокрема, із землевпорядним проєктуванням площ сівозмін, землевідведенням у зв’язку зі зміною цільового використання земельних ділянок, застосуванням ГІС-технологій у медичній галузі тощо.

Читати повністю

Всі новини