+38 (096) 301-55-38 або +38 (067) 337-77-68
Меню

Методичне забезпечення

    Міністерством освіти і науки України розроблено Рекомендації з навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін у закладах вищої освіти та Рекомендації до структури та змісту робочої програми навчальної дисципліни.

   Відповідні рекомендації можуть використовуватись закладами освіти у практичній роботі.

   У відомстві зазначають, що заклади вищої освіти мають право самостійно вирішувати питання складу та змісту навчально-методичного забезпечення освітнього процесу з урахуванням вимог законодавства. При цьому варто враховувати специфіку закладу вищої освіти, галузі знань та/або спеціальності, конкретної освітньої програми тощо.

   У МОН також наголошують, що законодавство також передбачає створення контрольних завдань для оцінювання рівня знань студентів при проведенні акредитації спеціальності (освітньої програми). Як правило, такі контрольні завдання створюють за обов’язковими дисциплінами, передбаченими освітньою програмою. Втім, державні вимоги не передбачають обов’язкової прив’язки цих завдань до конкретних дисциплін і допускають їх створення за групами дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки, природничо-наукової (фундаментальної) підготовки та спеціальної (фахової) підготовки. 

   Заклад вищої освіти може самостійно обрати один з цих варіантів або їх комбінацію.

   Інші документи і форми навчально-методичного забезпечення дисципліни можуть визначати викладач та кафедра (група забезпечення освітньої програми), виходячи із необхідності максимально повного надання здобувачам освіти всієї інформації та матеріалів, необхідних для успішного вивчення дисципліни. Зокрема, це можуть бути підручники та навчальні посібники, а також авторські матеріали, розроблені викладачем.

   Рекомендації містять інші особливості з навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін у закладах вищої освіти.

   Основні методичні матеріали кафедри (методичні вказівки, конспекти лекцій. підручники, тощо) розміщені в Інституційному репозитарії Уманського НУС за посиланням: http://lib.udau.edu.ua/handle/123456789/4658.

Останні новини

II ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ  «ПЕРСПЕКТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ У ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЇ»Читати повністю

II ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ПЕРСПЕКТИВНІ ДОСЯГНЕННЯ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ У ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЇ»

12 листопада 2024 року на базі кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського НУС відбулась II Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція молодих учених «Перспективні досягнення молодих науковців у геодезії та землеустрої». Розпочав конференцію з вітальним словом завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру, доктор географічних наук, професор Юрій Кисельов. Під час конференції, серед інших багатьох досліджень, було цікаво заслухатидоповіді молодих дослідників, зокрема з Києва, Полтави, Миколаєва та Білої Церкви, різних освітніх рівнів. Це яскраво демонструє тісну співпрацю різних ЗВО та прагнення до досягнення загальнодержавного розвитку сучасної науки у галузі 193-геодезія та землеустрій.

Читати повністю

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ – У ДІЇЧитати повністю

АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ – У ДІЇ

13 листопада 2024 року завідувач кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського національного університету садівництва, доктор географічних наук, професор Юрій КИСЕЛЬОВ прочитав гостьову лекцію на тему «Класифікація і характеристика антропогенних ландшафтів» для здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Географія) в рамках вивчення ними навчальної дисципліни «Ландшафтознавство» (викладач – доцент Анатолій КОРНУС) в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка.

Читати повністю

ЛЕКЦІЯ ФАХІВЦЯ-ПРАКТИКАЧитати повністю

ЛЕКЦІЯ ФАХІВЦЯ-ПРАКТИКА

У контексті зміцнення зв’язку освітнього процесу з майбутньою практичною професійною діяльністю студентів бакалаврату спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» лекцію з дисципліни «Вища геодезія» на тему «Системи висот, що застосовуються в Україні» студентам ІІІ курсу прочитав стейкголдер-роботодавець, сертифікований землевпорядник, директор ФОП «Глобенко О. В.» Олександр ГЛОБЕНКО.

Читати повністю

Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку»Читати повністю

Участь у щорічній Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку»

31 жовтня 2024 року студент 11 к-зм групи спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» бакалаврату факультету лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС Владислав КОСТЕНКО брав участь у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку», яка була проведена на базі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва.

Читати повністю

Всі новини