Директор ТОВ «УКРГЕО-ПРОЕКТ МС» Євгеній Штонда 29 квітня 2026 року для представників вищих навчальних закладів провів відкриту лекцію про сучасне геодезичне обладнання і програмне забезпечення у галузі геодезії та землеустрою. Фірма є офіційним дилером відомих брендів: SOKKIA (Японія), TOPCON (Японія), NEDO (Німеччина), TinyMobileRobots (Данія), Juniper Systems (США), FISCO (Великобританія), ClearEdge3D (США), TOPOCAD (Швеція).
На лекції були присутні співробітники кафедри геодезії, картографії і кадастру та здобувачі вищої освіти спеціальності «Геодезія та землеустрій» УНУ.
Традиційна профорієнтаційна подорож освітніми закладами: з Голованівщини НА Звенигородщину
29 квітня 2026 року доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру Петро БОРОВИК та викладач цієї ж кафедри Наталя ПРОКОПЕНКО спільно з завідувачем відділу доуніверситетської підготовки Уманського національного університету Борисом БОНДАРЕМ відвідали загальноосвітні навчальні заклади Надлацької сільської громади Голованівського району Кіровоградської області, а також Калинопільської, Мокрокалигірської та Єрківської об’єднаних територіальних громад Звенигородського району Черкаської області з метою проведення профорієнтаційної роботи серед майбутніх випускників. Зокрема, вони побували в Надлацькому ліцеї, першому та другому Калинопільських ліцеях, Ярошівському ліцеї, Мокрокалигірському ліцеї та Єрківському ліцеї імені В’ячеслава ЧОРНОВОЛА.
КРОК ДО ПРОФЕСІЙНОГО МАЙБУТНЬОГО: НПП УМАНСЬКОГО НУ ВІДВІДАЛИ КОЛЕДЖІ ЧЕРКАЩИНИ З ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЮ МІСІЄЮ
Днями представники факультету інженерних технологій та професійної освіти кафедри геодезії, картографії і кадастру Уманського національного університету здійснили виїзну профорієнтаційну зустріч зі студентами випускних курсів Тальянківсього агротехнічного фахового коледжу, Тальнівського будівельно-економічного фахового коледжу, Шевченківського фахового коледжу.
Метою візиту стало ознайомлення майбутніх молодших спеціалістів із можливостями продовження навчання та здобуття вищої освіти.
ОБМІН ДОСВІДОМ ТА НАУКОВІ ДИСКУСІЇ: НА КАФЕДРІ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ І КАДАСТРУ ВІДБУВСЯ НАУКОВИЙ СЕМІНАР
21 квітня 2026 року у стінах Уманського національного університету відбулося чергове засідання наукового семінару кафедри геодезії, картографії і кадастру на тему: «Проблеми реалізації геодезично-землевпорядних робіт в дорожньому та цивільному будівництві». Захід об’єднав викладачів, аспірантів та молодих науковців для обговорення актуальних питань галузі та апробації результатів сучасних досліджень.
Програма семінару була насиченою та охоплювала широкий спектр тем: від впровадження ГІС-технологій у моніторинг земельних ресурсів до проблем нормативно-грошової оцінки земель в умовах воєнного стану.
Особливу увагу приділили використанню безпілотних літальних апаратів (БПЛА) для створення високоточних ортофотопланів.