Академічна мобільність та наукова робота магістрантів-геодезистів Уманського НУС
Як відомо, академічна мобільність – це переміщення студентів і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти на певний період часу в інший освітній або науковий заклад у межах або за межами своєї країни з метою демонстрації результатів наукової роботи, навчання, викладання.
Передумовами успішної реалізації програми академічної мобільності є високий рівень академічної успішності окремих студентів, досконале знання іноземної мови та активна участь студентів і викладачів у науковій діяльності (публікації, конференції, тощо).
Зважаючи на високий рівень викладання дисциплін в Уманському національному університеті садівництва, перші дві передумови практичної реалізації програми академічної мобільності студентів та викладачів можна вважати забезпеченими.
Стосовно ж участі науково-педагогічних працівників (НПП) кафедри геодезії, картографії і кадастру та студентів-магістрантів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», варто зазначити, що останніми роками вона суттєво активізувалась. Зокрема, в 2020-2021 роках значно зросли показники публікованості НПП кафедри та магістрантів-геодезистів у наукових фахових виданнях України, а також у виданнях, що індексуються в наукометричних базах, зокрема, Scopus та Web of Science.
Науковці кафедри та студенти магістратури постійно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, що відбуваються як в Україні, так і за кордоном. Серед магістрантів-геодезистів, що мають наукові публікації та доповідали на наукових конференціях, варто відмітити Маргариту Мельник (наукова стаття в журналі "Геодезія, картографія і аерофотознімання" № 93/2021; подані тези доповіді на міжнародну конференцію GeoTerrace-2021; доповіді на кількох наукових конференціях в Україні і за кордоном), Марину Чиженко (в дистанційному форматі доповідала на I Міжнародній науково-теоретичній конференції «MODERNIZATION OF TODAY’S SCIENCE EXPERIENCE AND TRENDS», яка відбулася в місті Сінгапур Республіки Сінгапур), Олега Нагорного (в дистанційному форматі доповідав на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Туристичний бренд як чинник формування позитивного іміджу Гайворонської міської територіальної громади», яка була проведена в м. Гайворон Кіровоградської області), Вадима Колоса (в дистанційному форматі доповідав на ХІIІ Міжнародній науковій конференції «Perspectives of Science and Education», яка відбулася в м. Нью-Йорк, США).
Крім того, НПП кафедри та студенти магістратури спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з року в рік є активними учасниками міжнародних, всеукраїнських та студентських наукових конференцій, круглих столів і семінарів, що регулярно проводяться в Уманському національному університеті садівництва.
Також варто зазначити, що факультет лісового і садово-паркового господарства Уманського НУС наразі веде перемови з відділенням геоінженерії Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині (Польща) щодо активізації співпраці в рамках реалізації програми академічної мобільності студентів та викладачів.
Детальніше про можливість навчання за кордоном за програмами підготовки магістрів геодезично-землевпорядних спеціальностей, міжнародного стажування науково-педагогічних працівників та про реалізацію в Уманському НУС програми академічної мобільності студентів магістратури і викладачів розповідається на сайті Центру міжнародної освіти та співпраці Уманського національного університету садівництва. Крім того, порядок реалізації університетської програми академічної мобільності студентів викладено в Положенні про академічну мобільність студентів Уманського НУС.
Володимир Кирилюк,
доцент кафедри геодезії, картографії і кадастру
Матеріали
- Участь студента у Всеукраїнській науково-практичній конференції
- Участь в Міжнародній конференції
- Кафедра геодезії обговорила актуальні проблеми
- Секційне засідання Всеукраїнської студентської наукової Інтернет-конференції, приуроченої 120-річчю від дня народження видатного вченого і педагога у галузі землеробства С.С. Рубіна на секції геодезії, картографії і кадастру